11 Kasım 2019

En Güzel Ninniler

MÜJDE TUĞSUZ’ un ” Ninni Perisi ” ve ” Masal Ninniler ” Albümleri Türkiye de Dinleyebileceğiniz en kaliteli ve güzel ninnilerdir .
Hem müzikal yapısı hem de içeriğinde doğa ve hayvan sevgisi , barış ve kardeşlik gibi insani duygular ile yazılmış şarkı sözleri ninnilere farklı bir boyut getirmiş çok küçük yaşlardan itibaren zeki ve hümanist bireyler yetiştirmek için birebir eserlerdir .

Ninni Perisi Albümü tamamen bilimsel bir projedir , kullanılan özel frekanslar çocukları sakinleştirir ve beyindeki delta dalgalarını düzenleyerek uyumayı kolaylaştırır aynı zamanda çok sesli müzik bebeklerde zihinsel gelişime katkıda bulunmaktadır .

Projenin yaratıcısı ” Murat Tuğsuz ” 15 sene boyunca ses frekanslarının insan beyni üzerindeki etkilerini araştırmış , bu konuda deneyler yaparak 174 hz , 285 hz , 396 hz , 417 hz ve 528 hz frekansların çocuklar üzerinde farklı etkiler yarattığını tespit ederek ninni perisi albümündeki besteleri bu frekanslar üzerine kurarak üretmiştir , ayrıca tüm besteler çok sesli ” polifonik ” yapıdadır , polifonik müzik zeka geliştirir . Aynı anda birden fazla ses frekansı duyan beyin bu frekansları ayırmak istemsiz için matematik hesabı yapar böylelikle beyni daha fazla çalışmaya zorlayan şarkılar matematik zekayı geliştirir .

Ninni Perisi nin youtube kanalının linki : https://www.youtube.com/channel/UCpINsxoTuiwNXcr_SQWFycA

İşte bebeğinizin çabuk uyumasına ve zeka gelişimine katkıda bulunacak bu eşsiz ninnilerden bazıları …
Ninni Perisi youtube kanalına Abone Olarak ve videoları sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak sanatçılara destek olabilirsiniz .