Hakkımızda

Ekibimiz , Murat Tuğsuz liderliğinde profesyonel müzisyenler , virtüöz enstrümanistler , tonmaister ve aranjörlerden oluşmaktadır . Müzik sektöründeki en son teknolojik gelişmeleri takip ederek oluşturulan stüdyomuzda Türkiye’deki işlerimizin dışında Hollywood da faaliyet gösteren ünlü firmalar Paramound Pictures, Lionsgate ve Skydance gibi firmalara trailer music ve movie soundtrack üretimi yapılmaktadır .

murat tuğsuz

Murat Tuğsuz Kimdir…

Murat Tuğsuz , Coşkun Aral’ın unutulmaz belgeseli Haberci’nin ve Digitürk’de yayınlanan İZ TV’nin tüm müziklerini, aynı zamanda TRT’nin ve T. C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın hazırladığı birçok yapımın müziklerini yapan profesyonel müzik adamıdır.
Yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde yapan sanatçı 16 farklı enstrümanı başarı ile çalabilmekte ve bunun yanı sıra bilgisayar ile müzik üretme konusunda uzmandır.
Sanatçının Türkiye ve Dünya televizyonlarında şu ana kadar yaklaşık 1500‘ün üzerinde bestesi kullanılmıştır.
iz tv ve haberci belgeseli’nin müziklerinin dışında Hollywood Film Sektöründeki SKY DANCE ve PARAMOUND PİCTURES gibi bazı firmalara yaptığı fragman müzikleri , Tv8 ana jeneriği ,TRT Anadolu kanalı ana jeneriği ve haber jenerikleri , LG electronics Formula 1 tanıtım ana jenerikleri , Savaş karakaş ‘ınÇanakkale , muavenent ve mustafa ertuğrul belgesellerinin müzikleri , KARAOĞLAN ve Çanakkale Yolun Sonu filmleri ile” Bu Günün Saraylısı ” ve ”Yasak” dizileri için fragman ve bölüm içi müzikleri yine 2014 te Kanal D de yayınlanan ” ALABORA ” yarışması ve Atv de yayınlanan Döndür Şansını veShow tv de yayına giren Titizmisin adlı yarışmalarının tüm müzikleri bazı öne çıkan çalışmalarıdır . ( Bkz. References )
Sanatçı’nın daha önce yapmış olduğu bir çok reklam ve tanıtım müzikleri Halen hemen her gün birçok televizyon kanalında kullanılmaktadır .
Sanatçı 15 adet solo albümünün yanı sıra yurt dışında çıkan 60 adet compilation ile toplam 75 adet albüme imzasını atmıştır . 2012 yılında İngiltere de ki plakçılık şirketi NeuAge Records‘u kurarak buradan newage ve chillout tarzı yapımlarını dünya müzik piyasasına sürmektedir.
Ayrıca yine İngilterede bulunan Fengshui Records ile birçok ortak yapımlara imza atmış , bu yapımlardan bazıları türkiyede çıkan power fm extra loungerespect series vol 2. ve 360 lounging 2 gibi karışık albümlerde yer almıştır.
Türkiye’de en çok belgesel müziği yapan sanatçı unvanını elinde tutan sanatçı aynı zamanda Türkiye’nin ilk surround 5.1 Dts ( çevresel ) müziklerini de 2002 senesinde üretmiş fakat ne yazık ki o dönemde teknolojik yeterlilik olmadığından ve prodüktörlerin satış kaygısından dolayı bu çalışmalarını bir albüme çevirememiştir .
Sanatçı’nın en çok beğenilen eserlerinden Şehr-i İstanbul projesi “2010 İstanbul Avrupa’nın Kültür Başkenti” projesi kapsamında hazırlanan Byzantion’dan İstanbul’a bir başkentin 8000 yılını anlatan ( Efsane İstanbul ) Belgeselinin ve İz TV için hazırlanan İstanbul belgeselleri’ nin müziklerinden oluşmaktadır.
Üniversite yıllarından itibaren ses dalgalarının fiziki ve ruhsal etkilerini araştıran Murat Tuğsuz edindiği bilgiler ve yaptığı deneyler sonucunda bebeklerin zeka gelişimine katkı sağlayan ve beyindeki delta dalgalarını düzenleyerek rahatlama sağlayan özel frekanslarda ninniler üreterek dünyada ilk denebilecek bir proje olan Ninni Perisi albümlerini üretmiştir . Bu albüm , çıktığı 2011 senesinden beri en çok satan çocuk cd’si dir .
Haberci belgeselinin müziklerinden oluşan ilk albümü Haberci Etnik 2006 senesinde çıkmış bunu takiben
2007 de Young Sufi
2008 de Şehri İstanbul
2009 da Young Sufi 2
2010 da Şehr-i İstanbul 2 ve Günahkar
2011 de Ninni Perisi , Ayasofya , İstanbul’u dinliyorum ve Constantinopole
2012 de Üsküdara Giderken , Bosphorus , The day and night , We gonna feel it , Street of taxim , I Want to Know , Astral Travel
2013 te Space Travel , Among the Clouds , Bosphorus , End of time , Uçurum , Give Me One More Chance
2014 te İn the mood , Mausoleion , Glass Harmonica At the Cathedral ve son olarak
2015 te Higher Consciousness isimli piano albümü çıkmıştır.

 

 

UFUK KAAN İÇLİ

IMG_20141202_223402-01

1981 yılında İstanbul’da doğdu.
1999 yılında İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesine girdi. Aynı yıl dünyaca ünlü ud virtüözü Osman Yurdal Tokcan’la tanıştı. Bu durum müziğe ve ud sazına olan bakışını değiştirdi. Bu birliktelik halen birçok müzikal alanda devam etmektedir.
2005 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’na girdi. Burada Selahaddin İçli, Niyazi Sayın, Nevzat Atlığ, Nail Yavuzoğlu gibi birçok önemli müzik adamından feyz aldı.
İstanbul’da düzenlenen 3. Uluslararası Boğaziçi festivali bünyesindeki “Hoşgörü İmparatorluğu” isimli projeye katıldı.
2006 yılında Tunus’ta düzenlenen “JeunesVirtuoses á EnnejmaEzzahra” isimli uluslararası festivale Türkiye’yi temsilen ud solisti olarak davet edildi. Buradaki çalışmalar aynı isimle albüm olarak da yayınlandı.
İ.T.Ü. bünyesinde kurulan “İstanbul Türk Tasavvuf ve Klasik Musikisi Topluluğu’na katıldı ve toplulukla başta mevlevi ayinleri olmak üzere birçok konser verdi.
İstanbul’un fethinin 550. yıldönümü çerçevesinde 550 şair ve yazarın katılımı ile düzenlenen 1. İstanbul Edebiyat Günleri’nin açılış konserine katıldı.
Union Of Turkish World Municipalities tarafından Kıbrıs’ta düzenlenen “Kardeş ülke geceleri” isimli organizasyonda ud sanatçısı olarak görev aldı.
2008-2014 yılları arasında Yunanistan’ın Girit Adası’ndaki Labyrinth Müzik Okulu’nda Ross Daly tarafından düzenlenen ud seminerlerine ud hocası olarak katıldı. Seminerler kapsamında Göksel Baktagir ve Yurdal Tokcan’la sahne aldı.
TRT’de yayınlanan “Laf Aramızda” “Sahur Bereketi” gibi pek çok programın müzik danışmanlığını üstlendi.
Sazistanbul’u kurdu ve bu grupla İstanbul Sazendeleri ve İstanbul III. Uluslararası Dans Kongresi’nin açılış konseri başta olmak üzere birçok konsere katıldı.
Yurdal Tokcan ve Göksel Baktagir’in Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlediği “Dost Mızraplar” isimli projeye ud icracısı olarak katıldı.
Haluk Bilginer’in başrolünü üstlendiği “Şekspir Müzikali 7” isimli müzikalde ud, elektro perdesiz gitar ve e-bow icra etti. Bu ekiple birçok şehirde 150’nin üzerinde oyunda performans sergiledi. Bu projenin Dvd ve albüm kayıtlarında bulundu.
2012 yapımı “Göl Zamanı” isimli sinema filminin müziklerinin ve teaser müziklerinin yapımını Yurdal Tokcan ile birlikte gerçekleştirdi. Bununla birlikte birçok belgesel, dizi, dans, tiyatro ve film müziklerinin yapımlarında icracı ve aranjör olarak görev aldı.
Cihan Sezer’in müziklerinin yapımını gerçekleştirdiği “Beyaz Gül” isimli dans gösterisinde ud icra etti.
Amira Medunjanin ile birlikte Sarajevo Sevdah Fest kapsamında ilki 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında gerçekleşen 10 Balkan ülkesinden müzisyenlerin katıldığı “Amira Medunjanin feat REKA – Balkan River of Music” ve “Silk and Stone” isimli projelerde yer aldı. Bununla birlikte Türkiye’de ve Dünyada birçok müzik türünden müzisyen, solist ve grupların albüm ve sahne projelerinde bulundu.
Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Üstadlar Buluşuyor” isimli projede Erkan Oğur, Derya Türkan, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan ile sahne aldı.
Dünyaca ünlü akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk’ün uçuş gösterisi müziklerinin yapımında müzik yönetmeni, aranjör ve icracı olarak yer aldı.
Hollanda’da düzenlenen “Muhabbet-i Kudüs” isimli projenin müzik yönetmenliğini üstlendi.
2012 yılında İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’na katıldı ve topluluk çatısı altında birçok konserde icrada bulundu.

 

 

HÜSEYİN ÖZKILIÇ

1800377_10152651307202369_7195434201169119111_n

 

Hüseyin Özkılıç 1976 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. Müzik hayatına aynı zamanda ilk enstrümanı olan bateriyle başlayan Hüseyin Özkılıç farklı topluluklarla festival ve konserlere katıldı. 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı’nın sınavlarını kazanarak Müzikoloji eğitimine başladı. Konservatuar döneminde Salih Bilgin’den Ney, Prof. Yalçın Tura’dan Müzikoloji ve Müzik Paleografyası, Prof. Şehvar Beşiroğlu’ndan Müzik Tarihi ve Enstrüman Bilgisi dersleri aldı. Bu süre zarfında ayrıca Kubbealtı Akademisi Kültür Ve San’at Vakfının Şef Yusuf Ömürlü tarafından idare edilen Türk Müziği topluluğuna katılarak Türk Müziği repertuarını geliştirme imkanını yakaladı. 2000 senesinde konservatuardan mezun olunca aynı yıl içerisinde Müzikoloji yüksek lisans eğitimine başladı. Bu dönemde Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça ile Dini Musıki, Haydar Sanal ile Mehter Musıkisi ve Cüneyd Orhon’la Türk Müziği repertuar analizi çalıştı. Ney icracısı olarak yurtiçinde ve Almanya, Kosova, Makedonya, İspanya, İtalya, Fransa, Gürcistan, Endonezya ve Japonya’da konserler verdi. Muhtelif  projelerde müzik yönetmenliği görevinde bulunan Hüseyin Özkılıç, Radikal gazetesi ve Yeni Aktüel dergisi için müzik yazıları kaleme aldı. Hüseyin Özkılıç, hâlen Pendik Belediyesi müzik kurslarıyla ve Kubbealtı Akademisi Kültür ve San’at Vakfı’nda ney eğitmeni olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.